چاپ        ارسال به دوست

هدفگذاری المصطفی بر شبکه سازی در حوزه های فعالیتی

آیت الله اعرافی، در دیدار با دکتر ابراهیمی ترکمان، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و اعضای هیئت رئیسه این سازمان، اظهار داشت: امیدوارم حضور هیئت رئیسه سازمان فرهنگ و ارتباطات در قم منشاء خیرات و برکات بوده، آغازی بر همکاری و هم افزایی بیشتر باشد.

وی در ادامه با بیان این که جامعه المصطفی در بستر گفتمان انقلاب اسلامی شکل گرفته است، تصریح کرد: باید نقاط اشتراکی که در ذات و هویت دو نهاد جامعة المصطفی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی وجود دارد، مورد توجه دست اندرکاران این دو نهاد فاخر قرار گیرد.

مدیر حوزه های علمیه با اشاره به این که جامعة المصطفی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در صدر فعالین عرصه های معرفتی و فرهنگی گفتمان انقلاب اسلامی، قرار دارند، اذعان داشت: تاکنون بالغ بر 50 هزار دانش آموخته از 130 ملیت جهان در دوره های مختلف المصطفی فارغ التحصیل شده اند.

وی ضمن اشاره به جهت گیری جامعة المصطفی برای شبکه سازی فعالیتی در حوزه های مختلف آموزشی، پژوهشی و فرهنگی، تصریح کرد: دانش آموختگان جامعة المصطفی، در بیش از هزار مدرسه و موسسه آموزشی و پژوهشی فعال در کشورهای مختلف جهان حضور دارند.

آیت الله اعرافی افزود: بخش قابل توجهی از دانش آموختگان جامعه المصطفی در شبکه دانشگاهی عرصه بین الملل، در حوزه های دانشی مختلف مشغول فعالیت هستند.

وی با بیان این که جامعة المصطفی در حوزه رسانه، تحقیق و پژوهش و ترجمه آثار ارزشمندی را خلق نموده است، اذعان داشت: به همت دانش آموختگان جامعة المصطفی، بیش از 40 هزار اثر علمی به 40 زبان زنده دنیا تولید شده است.

رئیس جامعة المصطفی حضور و تحصیل 50 هزار نفر از 130 ملیت جهان را ظرفیتی مهم دانست و یادآور شد: در گستره جهانی نزدیک به هزار واحد آموزشی و پژوهشی بین المللی به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم با جامعه المصطفی در ارتباط بوده و تفاهم نامه های متعددی در این راستا منعقد شده است.

آیت الله اعرافی ارائه بیش از 100 رشته و گرایش در قلمروهای مختلف علوم اسلامی و انسانی را مورد توجه قرار داد و اذعان داشت: در طرح تحول آموزشی برانیم تا رشته و گرایش های ارائه شده در حوزه های دانشی را به 400 رشته و گرایش برسانیم.

وی در ادامه دانشگاه مجازی و موسسه الحکمة را از دیگر ظرفیت های جامعه المصطفی برشمرد و خاطرنشان کرد: بیش از 10 هزار نفر از دانش پژوهان المصطفی از پیروان مذاهب مختلف اهل سنت هستند؛ این ظرفیت و چنین رویکرد فرامذهبی را در هیچ جای دنیا نمی توان یافت.

آیت الله اعرافی تاسیس بیش از 300 انجمن و تشکل فرهنگی را از دیگر دستاورهای فرهنگی و تربیتی المصطفی برشمرد و اذعان داشت: در جامعة المصطفی حدود 300 گروه و 70 انجمن علمی در 15 قطب زبانی فعالیت می کنند.

وی ضمن اشاره به حضور رسمی و قانونی جامعه المصطفی در بیش از 50 کشور جهان، اظهار داشت: تخصصی سازی فعالیت ها و دقیق تر کردن فرایندهای ارزیابی از لوازم ارتقاء کمی و کیفی فعالیت ها به شمار می رود.

آیت الله اعرافی در پایان با تأکید بر این که نیازمند توسعه فعالیت های پژوهشی به ویژه در حوزه ترجمه و تولید آثار منطبق با نیازهای مخاطبان هستیم، تصریح کرد: توجه به تعاملات فرهنگی از نیازهای روز فعالیت های بین المللی است؛ حوزه پایان نامه و تحقیقات باید در خدمت پاسخ به نیازمندی های عرصه بین الملل قرار گیرد.


١٢:٢٤ - دوشنبه ١٦ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٩٥٢٩٢    /    تعداد نمایش : ٢٢٧٤خروج
saja

سامانه جامع آموزش

sampa

سنجش و پذیرش

sampa

کتابخانه

sampa

نشریات