چاپ        ارسال به دوست

موفقیت المصطفی در ارائه ساز و کارهای تعمیق ارتباطات بین المللی

دکتر ابراهیمی ترکمان، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در دیدار با آیت الله اعرافی با اشاره به این که آثار ارزشمند فعالیت های جامعة المصطفی کمتر مورد توجه دوستان قرار می گیرد، اظهار داشت: جامعة المصطفی موفق شده تا ساز و کارهای خوبی را برای تعمیق ارتباطات و فعالیت های بین المللی راه اندازی نماید.

وی در ادامه ضمن تأکید بر گسترش تعاملات جامعة المصطفی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در عرصه بین الملل، خاطرنشان کرد: برنامه های همکاری دو نهاد را باید مورد به مورد و کشور به کشور، به صورت مشترک بررسی و پیگری نماییم.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با بیان این که نیازمند تقویت تعاملات میدانی برای پیگیری فعالیت های مشترک هستیم، خاطرنشان کرد: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با انعقاد موافقت نامه های بین الملل مختلف در 65 کشور جهان دفتر رسمی تأسیس نموده است.

دکتر ابراهیمی ترکمان ضمن تأکید بر اهمیت تنظیم برنامه های مشترک، ناظر به اقتضائات سرزمینی، خاطرنشان کرد: فعالیت ها در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، بر اساس موافقت نامه های فرهنگی میان ایران و سرزمین مطبوع پیگیری می شود؛ جامعه المصطفی می تواند برای گسترش فعالیت ها، از ظرفیت موافقت نامه های بین المللی استفاده نماید.

وی بحث ترجمه و نشر آثار را از بسترهای مشترک فعالیتی جامعه المصطفی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی دانست و اذعان داشت: بحث کتابخانه دیجیتال یکی از ظرفیت های مهمی است که باید با توجه به ذائقه های فرهنگی کشورها تقویت و مورد توجه قرار گیرد.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی پیگیری بحث گفتگوی ادیان را از ظرفیت های مهم سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برشمرد و خاطرنشان کرد:  جامعه المصطفی می تواند از ظرفیت گفتگوی ادیان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در بیش از 20 کشور جهان، استفاده نماید.

دکتر ابراهیمی ترکمان در پایان ضمن تأکید بر اهمیت فعالیت های رسانه ای و فضای مجازی خاطرنشان کرد: امیدواریم با تقویت هم افزایی بیشتر جامعه المصطفی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به دستاوردهای ارزشمندی در عرصه های معرفتی و فرهنگی گفتمان انقلاب اسلامی دست یابیم.


١٢:٢٦ - دوشنبه ١٦ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٩٥٢٩٣    /    تعداد نمایش : ٢٢٢٢خروج
saja

سامانه جامع آموزش

sampa

سنجش و پذیرش

sampa

کتابخانه

sampa

نشریات