چاپ        ارسال به دوست

نسخه الکترونیکی کتاب «تاریخ اسلامی در آسیای میانه و قفقاز» منتشر شد

 

محمد پهلوانی در گفت و گویی، با اشاره به آماده سازی نسخه الکترونیکی کتاب «تاریخ اسلامی در آسیای میانه و قفقاز» اظهار داشت: آسیای میانه و قفقاز، سابقه‌ای دیرینه در سکونت بشر و تمدن‌های انسانی دارند. همچنین از این نظر که محل تلاقیی و نیز گذرگاهی برای فرهنگ‌ها و تمدن‌های مختلف و انتقالشان به دیگر نواحی بوده، حائز اهمیت فراوان است.

وی گفت: افزون بر این، در دوره اسلامی این مناطق، اغلب مرز جهان اسلام با سرزمین‌های غیر مسلمان به شمار می‌رفت که این خود بر اهمیت سیاسی و فرهنگی آن افزوده است. این عوامل در کنار بسیاری عوامل دیگر سبب شده است که آسیای میانه وقفقاز، به‌ویژه در دوره اسلامی از فرهنگ وتمدن درخشانی برخوردار باشد.

مدیر فناوری اطلاعات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تصریح کرد: در این کتاب کوشیده‌ایم تا فراز و فرودهای تاریخ این مناطق را به اختصار بازگو کنیم.

وی به معرفی کتاب «تاریخ اسلامی در آسیای میانه و قفقاز» پرداخت و افزود: این کتاب نوشته غلامحسن حسین‌زاده شانه‌چی است که در جامعه المصطفی العالمیه تهیه شده و در انتشارات مرکز بین المللی ترجمه و نشر المصطفی(ص) به چاپ رسیده است.

پهلوانی افزود: کتاب «تاریخ اسلامی در آسیای میانه و قفقاز» با 448 صفحه به زبان فارسی و به قیمت 230000 ریال در سال 1393 منتشر شده و به تازگی اداره فناوری اطلاعات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی این کتاب را به صورت کتاب الکترونیکی و در قالب کتابخوان همراه پژوهان با قابلیت اجرا در سیستم عامل اندروید و ویندوز به قیمت 75000 ریال منتشر کرده است.

وی درباره خرید نسخه الکترونیکی این کتاب اظهار داشت: علاقه مندان برای دریافت نرم افزار این کتاب می توانند به نشانی اینترنتی کتابخوان همراه پژوهان به آدرس www.pajoohaan.ir مراجعه کرده و با خرید نسخه الکترونیکی این کتاب، از مطالب آن بهره مند شوند.


١٢:٢٧ - دوشنبه ١٦ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٩٥٢٩٤    /    تعداد نمایش : ١٥١٨خروج
saja

سامانه جامع آموزش

sampa

سنجش و پذیرش

sampa

کتابخانه

sampa

نشریات