چاپ        ارسال به دوست

رئیس هیئت امنای جامعه‌المصطفی تصریح نمود

المصطفی؛ مروج دیپلماسی معرفتی و علمی با رویکرد گفتمان انقلاب

آیت‌الله اعرافی، در مراسم معارفه رئیس جدید جامعه‌المصطفی، ضمن خیر مقدم به مهمانان و تبریک ایام بسیار شریف ربیع‌الاول و آغاز امامت امام عصر(عج)، گفت: پیشاپیش، موالید مبارک پیامبر گرامی اسلام(ص) و امام صادق(ع) و نیز هفته وحدت را گرامی می‌داریم.
به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعه‌المصطفی، وی با تأکید بر این که همه ما همواره باید به پیشگاه خداوند بزرگ و حکیم، سر تسلیم و سجده بندگی بساییم و در پیشگاه باری‌تعالی متواضعانه شاکر باشیم، خاطرنشان کرد: در کنار خیل بزرگ حماسه‌آفرینان المصطفی، سر به آستان خدا می‌سپاریم و حمد و ثنا می‌کنیم و خداوند متعال را بر نعمت بزرگ نهاد فاخر المصطفی شکر می‌نماییم.
آیت‌الله اعرافی، در ادامه، با اشاره به این که میراث‌دار تلاش ائمه اطهار(علیهم‌السلام)، علما و شهدا هستیم، خاطرنشان کرد: همواره باید قدردان همه کسانی باشیم که در پایه‌ریزی این نهاد عظیم ایفای نقش نموده، در این کاروان سهیم بودند.
وی ضمن تقدیر و تشکر از رهبر عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی(مدظله‌العالی)، تأکید کرد: با راهنمایی‌های رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی(مدظله‌العالی)، دریچه‌های گوناگون بین‌المللی پیش روی معارف الهی گشوده شده که المصطفی تنها یکی از این نهادهاست.
رئیس هیئت امنای جامعه‌المصطفی، ضمن تقدیر از مراجع عظام و علمای اعلام و استادان بزرگ، اظهار داشت: مراجع عظیم‌الشأن به عنوان ارکان حوزه‌های علمیه همواره در بالندگی حرکت عظیم جامعه‌المصطفی همراه و همکار بوده‌اند.
وی از دستگاه‌های مختلف به دلیل همیاری در پویایی حرکت بین‌المللی المصطفی تشکر نمود و ابراز داشت: نهادهای درون حوزه و برون حوزه، همکاری‌ گسترده‌ای با جامعه‌المصطفی رقم زده‌اند.
آیت‌الله اعرافی از هیئت امنای جامعة‌المصطفی و شورای عالی حوزه‌های علمیه نیز یاد نمود و اذعان داشت: همه ما نهایت تقدیر خود را محضر «آیت‌الله مقتدایی» تقدیم می کنیم؛ ایشان دانشمند فرزانه‌ای است که در بسیاری از حرکت‌های حوزوی سهیم و راهنما بوده است.
مدیر حوزه‌های علمیه افزود: از همه کسانی که در این سال‌ها، مسئولیت‌های متعددی در داخل و خارج کشور داشته، در گسترش مسیر مترقی المصطفی سهیم بودند، تقدیر و تشکر می‌کنیم.
رئیس هیئت امنای جامعه‌المصطفی از کارکنان و خدمت‌رسانان جامعة‌المصطفی تقدیر و تشکر نمود و اذعان داشت: همه شما عزیزان در عمق جان من حضور داشته‌اید و خواهید داشت.
وی ضمن تقدیر از خیرین، نیکوکاران و همراهان همیشگی المصطفی، طلاب، فضلا، استادان و مدیران غیرایرانی را سهام‌داران اصلی جامعة‌المصطفی دانست و تصریح کرد: مدیران غیرایرانی المصطفی، سرمایه‌دار و سهام‌دار اصلی جامعة‌المصطفی هستند.
آیت‌الله اعرافی، در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به این که خطوط کلی فعالیت‌های جامعة‌المصطفی بر پایه اصالت اندیشه الهی و حوزه‌ای بنا نهاده شده است، ابراز داشت: جامعه‌المصطفی همواره ضمن تأکید بر هویت و سنت‌های حوزه به عنوان پایگاه اصیل نشر معارف الهی، بر استفاده از تجارب و روش‌های جدید علمی بر پایه‌های سنتی تأکید داشته است.
مدیر حوزه‌های علمیه بر تنوع عرصه‌های آموزشی و نهادینه‌سازی و نهادسازی پیام دین در کشورها تأکید نمود و خاطرنشان ساخت: اتکا بر منطق علمی و عقلانی و نیز عرضه درست معارف و پرهیز از تحمیل و اجبار، مهم‌ترین رویکرد جامعة‌المصطفی است.
وی بر رویکرد کلان وحدت اسلامی با تأکید بر مذهب پرافتخار اهل‌بیت(علیهم‌السلام) اشاره نمود و یادآور شد: پرهیز از افراط و تعصب، توجه بر عقلانیت اصیل اسلامی، ترسیم و پی‌گیری دیپلماسی معرفتی و علمی بر پایه رویکرد گفتمان انقلاب اسلامی و کلان‌نگری براساس چشم‌اندازهای ترسیمی همواره مورد تأکید جامعه‌المصطفی قرار دارد. 
رئیس هیئت امنای جامعه‌المصطفی با تأکید بر این که این مسیر با تلاش بیشتر و افق‌های بلندتر و روشن‌تر ادامه پیدا خواهد کرد، خاطرنشان نمود: وظیفه داریم به آرمان‌ها بیندیشیم و به اهداف بلند فکر کنیم؛ همه ما باید به آرمان‌ها چشم بدوزیم و با شتاب بیشتر به سمت آنها حرکت کنیم.
آیت‌الله اعرافی، در پایان، با تأکید بر این که حجت‌الاسلام والمسلمین‌ دکتر عباسی از چهره‌های فاخری هستند که از آغازین روزهای فعالیت جامعة‌المصطفی خدمت‌رسانی می‌کردند، خاطرنشان ساخت: ایشان آشنا به همه راز و رمزهاست که با عظم و اراده قوی این راه را ادامه و با تکمیل آن، پویایی روزافزون فعالیت‌های المصطفی را رقم خواهد زد.


١٠:٢٨ - دوشنبه ٥ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٩٥٨٣٨    /    تعداد نمایش : ٢٢٣٩خروج
saja

سامانه جامع آموزش

sampa

سنجش و پذیرش

sampa

کتابخانه

sampa

نشریات