چاپ        ارسال به دوست

رئیس جدید المصطفی:

مشی مدیریتی آیت‌الله اعرافی ادامه خواهد یافت

رئیس جدید جامعة‌المصطفی، معنویت، عقلانیت و عدالت را سه آرمان مهم فعالیت‌های المصطفی در سراسر جهان برشمرد. 

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعة‌المصطفی، «حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی»، در مراسم تودیع و معارفه ریاست جامعة‌المصطفی‌العالمیه، ضمن عرض تبریک به مناسبت سالروز آغاز امامت و ولایت حضرت بقیة‌‌الله ‌الاعظم(عج) و ایام باسعادت ولادت حضرت رسول گرامی اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع)، از اعتماد و حسن نظر هیئت امنای جامعة‌المصطفی و مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) در انتخاب وی به عنوان رئیس المصطفی تقدیر و تشکر کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی جامعة‌المصطفی را یکی از حسنات بزرگ انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: امروزه جامعة‌المصطفی که بر ریشه‌های عمیق و گسترده حوزه‌های علمیه بنا شده است، گفتمان مهمی را در عالم نمایندگی می‌نماید و دارای ویژگی‌هایی در نظام خود است که آن را به عنوان سازمانی صاحب مکتب در جهان معرفی کرده است.

وی ادامه داد: جامعة‌المصطفی همان گونه که از نام مقدس رسول گرامی اسلام(ص) الهام گرفته است، سازمانی آموزشی و پژوهشی برای همه انسان‌ها در سراسر عالم است که جمع میان اصالت‌های حوزوی در کنار توجه به اقتضائات روز جهان، اهتمام به نشر معارف اهل‌بیت(علیهم‌السلام) همزمان با رعایت مصالح جهان اسلام و طراحی رشته‌های آموزشی متنوع جهت انطباق با زیست‌بوم‌های مختلف جهان را دربر دارد.

رئیس جامعة‌المصطفی با تأکید بر وظیفه این سازمان در تربیت طراز برجسته‌ ای از عالمان دینی با توجه به نیازهای نقاط مختلف جهان، ابراز داشت: المصطفی در کنار اهتمام به این وظیفه خطیر، بزرگترین مرکز آموزش زبان و ادب فارسی به شمار می‌آید و صاحب کارنامه‌ای درخشان و بی‌نظیر در گسترش زبان فارسی به عنوان زبان دوم جهان اسلام و زبان انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: دانش‌آموختگان جامعة‌المصطفی با مشی انسانی و عقلانی همچون مشعل هدایت در جهان هستند که با آرمان معنویت، عقلانیت و عدالت تربیت یافته‌اند. 

حجت‌‌الاسلام والمسلمین عباسی جامعة‌المصطفی را نهادی شناخته‌شده و موفق در جهان خواند و یادآور شد: ارشاد و هدایت مستمر مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)، که همواره ره‌گشای این نهاد عظیم بوده است، در کنار تلاش و مجاهدت صدها و هزاران نفر از مدیران، استادان و کارگزاران این سازمان و همچنین عنصر مدیریت کم‌نظیر آیت‌الله اعرافی که جوانی خود را در این سازمان صرف نمود، از عوامل اصلی توفیقات فراوانی است که امروز شاهد آن هستیم.

 

رئیس جدید جامعة‌المصطفی در پایان، آیت‌الله اعرافی را عالمی وارسته، متخلق و متفکر، دارای سعه صدر، جهان‌شناس، مدیری توانا و حکیم، دوراندیش، صبور و شخصیتی پرکار خواند و تأکید کرد: به یقین، وجود ایشان در هر جایگاهی موجب برکات فراوانی خواهد بود و جامعة‌المصطفی از این پس نیز مشی این مدیر توانا را ادامه خواهد داد.


١٠:٢٩ - دوشنبه ٥ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٩٥٨٣٩    /    تعداد نمایش : ٣٠٨٦خروج
saja

سامانه جامع آموزش

sampa

سنجش و پذیرش

sampa

کتابخانه

sampa

نشریات