چاپ        ارسال به دوست

اهداف و رسالت‌های اصلی ستاد فعالیت‌های مهدویت

رئیس مرکز تخصصی مهدویت گفت: مقابله با انحرافات و مبارزه به مدعیان دروغین عرصه مهدویت از جمله اهداف و رسالت‌های اصلی ستاد فعالیت‌های مهدویت در کشور است.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعةالمصطفی، حجت‌الاسلام ‌والمسلمین مجتبی کلباسی ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله سید محمد علوی گرگانی که در دفتر این مرجع تقلید در قم برگزار شد، با اشاره به دامنه فعالیت‌های ستاد فعالیت‌های مهدوی در کشور اظهار داشت: مجموعه حاضر با  نهادهای مختلف علمی و آموزشی کشور همکاری و تعامل‌هایی لازم را دارد.

وی بانام بردن از برخی نهادها و مؤسسات موردتفاهم و همکاری ستاد فعالیت‌های مهدوی کشور افزود: دفتر تبلیغات اسلامی، مسجد مقدس جمکران، مرکز تخصصی مهدویت، جامعه المصطفی، مرکز تخصصی مهدویت صداوسیما، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، موسسه آینده روشن، مهدیه‌ها، نهادهای نمایندگی ولی‌فقیه در مراکز علمی و دانشگاهی و بخشی دیگر از مؤسسات هم سو و دغدغه‌مند در راستای نشر و گسترش فعالیت‌های مهدوی فعالیت‌ها و برنامه‌های مشترک و بدیع دارد.

رئیس ستاد فعالیت‌های مهدویت گفت: دامنه فعالیت‌های این مرکز تمام مؤسسات و نهادهایی که در زمینه تبلیغ، آموزش، پژوهش را در برمی‌گیرد را شامل شده که در این بین نیز حوزه‌های علمیه به خاطر جایگاه و تأثیرگذاری ویژه‌ای که در مسئله مهدویت دارد رکن و پایه اصلی است.

حجت‌الاسلام ‌والمسلمین کلباسی با تأکید بر اهداف و رسالت‌های مهم ستاد فعالیت‌های مهدویت در کشور تصریح کرد: از جمله اهداف و رسالت‌های مهم و قابل‌توجه ستاد فعالیت‌های مهدویت در کشور ایجاد هماهنگی و صیانت از تمامی فعالیت‌هایی بوده که در زمینه مهدویت و نشر و معرفی این عرصه مهم از حیات دینی و معنوی در کشور انجام می‌شود.

رئیس مرکز تخصصی مهدویت ادامه داد: مقابله با انحرافات و مبارزه به مدعیان دروغین عرصه مهدویت از جمله اهداف و رسالت‌های دیگر ستاد فعالیت‌های مهدوی در کشور بوده که در این زمینه نیز در روزهای اخیر احمدالحسن درباره مهدویت و مسائلی از این قبیل ادعاهایی داشته که بسیار به بی‌خردانه است.

وی با بیان اهمیت اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به جامعه در عرصه مهدویت عنوان کرد: آگاه کردن طلاب و ارائه آموزش‌های لازم از جمله اهداف و اقدامات مؤثر انجام‌گرفته در این ستاد است که متأسفانه کارهای بر زمین‌مانده در این عرصه نیز بسیار فراوان است و چنانچه این بخش از اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی‌ها در جامعه انجام نگیرد مشکلات و معضلات فراوانی در جامع ایجاد خواهد کرد.

حجت‌الاسلام ‌والمسلمین کلباسی با اشاره به لزوم ارائه آموزش‌های صحیح و درست در زمینه تبلیغ و نشر معارف مهدوی در کشور تصریح کرد: برای اینکه آموزش‌های متناسبی به جامعه داده شود باید سطح پژوهش‌ها افزایش یابد همچنین ستاد فعالیت‌های مهدوی در کشور نیز در ایام نهم ربیع‌الاول فعالیت‌هایی در زمینه اعزام مبلغ، تبلیغات رسانه‌ای و فضای مجازی ارائه خواهد کرد.


١٥:٢١ - چهارشنبه ٢٤ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٨٩٦٤٢    /    تعداد نمایش : ٥٩٣خروج
saja

سامانه جامع آموزش

sampa

سنجش و پذیرش

sampa

کتابخانه

sampa

نشریات