چاپ        ارسال به دوست

معرفت نسبت به مباحث مهدوی بسیار مهم است

عضو گروه پژوهشگاه بین‌المللی المصطفی با تأکید بر مقابله با تفکرات افراطی و خرافی در مهدویت، گفت: معرفت نسبت به مباحث مهدوی بسیار مهم است.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعه المصطفی، حجت‌الاسلام محمد شهبازیان، استاد حوزه علمیه و عضو گروه پژوهشگاه بین‌المللی المصطفی در گفت‌وگویی، گفت: معرفت نسبت به مباحث مهدوی بسیار مهم است.
وی با بیان اینکه معرفت نباشد حاکمیت شیطان است، افزود: نظام باطل با محوریت شیطان است و معیار نظام باطل انسان‌خدایی و دنیازدگی است.
حجت‌الاسلام شهبازیان تصریح کرد: در برابر نظام باطل نظام حق قرار دارد و نظام حق دارای معیار و مشخصه‌هایی است و مشخصه آن خدامحوری و آخرت‌گرایی است.
استاد حوزه علمیه قم اظهار کرد: در بحث ادیان نوظهور عموماً ما سه مؤلفه داریم و آن خداگریزی، شریعت‌گریزی و نفع‌طلبی است اما در برابر آن نظام حق دارای سه مؤلفه است خدامحوری، شریعت‌محوری و وظیفه‌محوری و این مؤلفه‌های نظام حق و باطل است و در قرآن که سندپویایی است این دو نظام را تحلیل می‌کند و سرسلسله‌ها را مشخص می‌کند و در بحث نظام باطل قرآن بر فرعون و بنی‌اسرائیل تأکید دارد.
عضو گروه پژوهشگاه بین‌المللی المصطفی تصریح کرد: یکی از اولیا الشیطان فرعون است و قرآن بر آن تأکید دارد چون دارای چندین خصلت تکبر، انسان‌خدایی، دنیازدگی و رفاه‌زده بود.
وی افزود: خداگرا باشیم چرا که دنیا در راستای آخرت است حضرت مهدی(عج) می‌آید اگر آخرت گرا باشید این جهان آباد است اما بشر به‌دنبال دنیا است از این روی نه دنیا را داریم و نه آخرت.
حجت‌الاسلام شهبازیان در ادامه با تأکید بر حرکت صحیح و عاقلانه در بحث مهدویت، گفت: مبانی مهدویت را باید یاد بگیریم و از کارهای ضعیف باید دوری کنیم و در این خصوص تأکید مقام معظم رهبری حرکت عاقلانه است.
عضو گروه پژوهشگاه بین‌المللی المصطفی مقابله با تفکرات افراطی و خرافی در بحث مهدویت را ضروری توصیف کرد و گفت: ما باید توجه داشته باشیم مبانی را عاقلانه در بحث مهدویت پیگیری کنیم.


١٠:٣٨ - چهارشنبه ٨ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٨٩٨٣٨    /    تعداد نمایش : ٥٥٥خروج
saja

سامانه جامع آموزش

sampa

سنجش و پذیرش

sampa

کتابخانه

sampa

نشریات