چاپ        ارسال به دوست

بازدید آیت الله امامی کاشانی از نمایندگی المصطفی در هند

 آیت الله امامی کاشانی با حضور در نمایندگی جامعه المصطفی در هندوستان، ضمن بازدید از این نمایندگی، در جمع مسئولان و کارکنان به سخنرانی پرداخت.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعه المصطفی، درابتدای این جلسه، نماینده جامعة المصطفی پس ازخیر مقدم به آیت الله امامی کاشانی،گزارش جامعی از فعالیت های این نمایندگی را در حوزه های مختلف آموزشی ، پژوهشی ، فرهنگی تربیتی وقرآنی ارائه کرد .

حجت الاسلام والمسلمین صالح ضمن بیان وضعیت موجود حوزه های علمیه هندوستان گفت؛ ماموریت اصلی نمایندگی جامعه المصطفی سامان دهی و تقویت حوزه های علمیه هندوستان است و در زمان حاضر باتوجه به تحولات جهان اسلام وموفقیت های ایجاد شده از سوی جبهه مقاومت ، رقبای سنتی ما در موضع ضعف شدیدی قرار گرفته اند و فرصت بسیار مناسبی برای حضور وتاثیرگذاری علمی فرهنگی جامعه المصطفی در عرصه بین الملل به وجود آمده که در صورت حمایت مادی و معنوی از نمایندگی می توانیم از این فرصت به بهترین وجه استفاده کنیم .

در ادامه، آیت الله امامی کاشانی از فعالیت ها و خدمات ارزشمند جامعه المصطفی در زمینه نشر معارف دینی و تعالیم ناب مکتب اهل بیت (علیهم السلام) تقدیر نمود و خاطرنشان کرد: این که جامعه المصطفی در نقاط مختلف جهان ، حوزه های علمیه وکرسی های علمی را برپا کرده وعلوم اسلامی ومعارف اهل بیت (علیهم السلام) را ترویج می دهد کار بسیار بزرگی است و آثار مهمی در رشد وپیشرفت جوامع اسلامی خواهد داشت . 

معظم له همچنین از خدمات و فعالیت های مجموعه همکاران  نمایندگی هند تقدیر و تشکر نمود و اظهار داشت: اقدامات المصطفی، خدمت بزرگی به اسلام و مکتب اهل بیت(علیهم السلام) در این برهه از زمان در کشور هندوستان است۔ 

عضو شورای تشخیص مصلح نظام در ادامه سخنان خویش به تفسیر آیاتی از سوره الیل و بیان نقش عمل خالصانه توام با ایمان اشاره کرد و گفت: براساس این آیات همه انسان ها در طول حیات خود سعی و تلاش هایی را خوا هند داشت اما آن عملی برکت خواهد داشت و به کمک خداوند به نتیجه می رسد که با نیت خالصانه و ورعایت تقوای الهی همراه باشد . 

آیت الله امامی کاشانی با تاکید بر ضرورت انجام وظائف، تعهدات و مسئولیت اظهار داشت: هر کس در هر جایی مسئولیتی را برعهده گرفته باید آن را یک فرصت خدمت بداند وبه این نکته توجه کند که هرگز فرصت های از دست رفته دوباره بازنمی گردد و باید ارزش این روزهایی را که خدا به ما عطا فر موده به خوبی بهره مند شویم . باید با جدیت ومسئولیت کارکنیم و خدای نکرده از انجام وظایف و تعهدات خود شانه خالی نکنیم . 

شایان ذکر است آیت الله امامی کاشانی در جریان این دیدار ضمن اقامه نماز جماعت ظهر وعصر در جمع کارکنان نمایندگی ، از نمایشگاه فعالیت ها ودستاورد های نمایندگی بازدید نمود و در جریان برنامه های این نمایندگی قرار گرفت.

بازدید از مرکز آموزش عالی المطفی در دهلی

 آیت الله امامی کاشانی ضمن بازدید مرکز آموزش عالی المصطفی در قالب نشست تخصصی تحت عنوان «ظهور منجی از دیدگاه ادیان»  برای طلاب و اساتید این مرکز سخنرانی نمود.

معظم له در بخش دیگر از سخنان خود با بررسی آیات قرآنی به اثبات موضوع مهدویت در قرآن پرداختند و در ادامه ضمن بیان برخی از ملاقات های خود با علمای مسیحی در کشور روم ، یونان واتیکان و امیستردام وجود خبر ظهور منجی بشریت در کتاب انجیل و آمدن حضرت عیسی و امام زمان ﴿ع﴾ در آخر زمان را بیان نمود۔

در پایان این نشست علمی آیت الله امامی کاشانی به سوالات شرکت کنندگان پاسخ دادند و پس از آن طلاب و اساتید نماز مغرب وعشاء هم با امامت ایشان اقامه کردند . 


١٤:١٥ - شنبه ٢٥ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٩٠١٣٦    /    تعداد نمایش : ٦٢٩خروج
saja

سامانه جامع آموزش

sampa

سنجش و پذیرش

sampa

کتابخانه

sampa

نشریات