جامعة المصطفی العالمیة

جستجو

دسترسی سریع

پذیرش

جامعة‌ المصطفي العالمیة نهاد آموزشی فراگیری است که ایجاد فرصت تحصیل علوم و معارف اسلامی را برای مشتاقان سراسر عالم فراهم می‌نماید

رشته ها

در نظام آموزشی حوزه ای، طلاب در سطوح یک تا پنج (اجتهاد) تحصیل می کنند. در این نظام، علاقه‌مندان می‌توانند همانند اسلاف صالح خویش و منطبق با دروس و کتب آموزشی متداول در حوزه های علمیه، مشغول تحصیل شوند و سطوح آن را بگذرانند.

واحدهای آموزشی

واحدهای آموزشی تربیتی، پژوهشی و فرهنگی مرتبط با جامعة المصطفي العالمية با تعاریف واحدهای تابعه، وابسته، پیوسته و همکار شناخته می‌شوند

خدمات

با توجه به حضور طلاب غیر ایرانی و نیز همسران و فرزندان ایشان در واحدهای جامعة‌ المصطفی العالمیة در داخل و خارج از کشور، بدیهی است که دایره‌ی تسهیلات و خدمات به طلاب و خانواده‌ هایشان بسیار گسترده، متنوع و فراگیر خواهد بود.

دانشگاه مجازی

جامعة‌ المصطفي با هدف گسترش معارف ناب اسلامي در عرصه‌ی بين‌الملل، با بهره‌ گيري هوشمندانه از آخرين فن آوري‌هاي آموزشی، ديروز، در سال 1382 شمسی اقدام به تأسيس واحد آموزش غیر حضوری (مجازی) نمود.

موسسه دوره های کوتاه مدت

مؤسسه آموزش‌‌های کوتاه‌مدت و فرصت‌های مطالعاتی تا پایان سال ششم از فعالیتهاي خود ، مفتخر است که توفیق برگزاری دوره‌های آموزشی- فرهنگی و فرصت‌های مطالعاتی را برای بیش از 5000 نفر از متقاضیان، از سراسر جهان و از ادیان و مذاهب گوناگون داشته‌است.

هیئت علمی

جامعة‌ المصطفي کوشیده است بسیاری از استادان فرهيخته‌ی و برجسته حوزه و دانشگاه را گرد هم هم آورد، چنان که امروزه، بیش از 3500 استاد در قالب هیئت علمی تمام وقت و پاره وقت و استاد آموزشی در داخل و خارج كشور، تعلیم فراگیران جامعة المصطفي را بر عهده دارند.

دانش آموختگان

هم‌ اكنون، بيش از 40000 دانش‌آموخته‌‌ی جامعة‌ المصطفی ‌از ‌در کشورهای مختلف دنيا، نام ‌اسلام ‌و فرهنگ‌ اهل‌ بيت را در مراكز علمي‌ و فرهنگي‌ جهان‌ بلند آوازه ‌نموده‌اند كه‌ توفيقات روزافزون موفقیت آنان در بسياري‌ از عرصه‌ها و فعاليت‌هاي‌ بين‌ المللي ‌مشهود است.‌

جامعة المصطفی العالمیه دارای واحدهای بین المللی و مدارس وابسته در سراسر جهان مانند کالج اسلامی لندن، کالج اسلامی اندونزی و کالج اسلامی غنا است.

خدمات

المصطفی به آموزش و پرورش اخلاق محور پایبند بوده و در این زمینه اهداف متعددی را تعیین کرده است که مهمترین آنها عبارتند از:
آموزش

 

سیاست های آموزشی

نظام آموزشی

و ...

بیشتر...

 

 

 

فرهنگی و تربیتی

 

 

سیاست های فرهنگی تربیتی

نظام نامه تربیتی

و ...

بیشتر...

 

 

 

پژوهش

 

سیاست های پژوهشی

فعالیت های پژوهشی

و...

بیشتر...

 

 

 

ارتباطات و بین الملل

 

سیاست های بین المللی

مجامع و سازمان ها

و...

بیشتر ...

 

 

 

اخبار و اطلاعیه ها

مهم ترین اخبار و رویدادهای خبری جامعةالمصطفی العالمیه

درباره ما

جامعة المصطفی العالمية نهادی علمی و بين المللی با هويت حوزه ای است که به گسترش علوم اسلامی، انسانی و اجتماعی، با رويكرد آموزشی، پژوهشی و تربيتی در سراسر جهان اهتمام دارد.
جامعة المصطفی العالمیه - تأسیس 1358

جامعة المصطفی العالمية نهادی علمي و بين المللي با هويت حوزه ای است که با هدف گسترش علوم اسلامی، انسانی و اجتماعی، با رويكرد آموزشی، پژوهشی و تربيتی، اهتمام دارد که انبوهی از داوطلبان را از سراسر گيتی تحت پوشش قرار دهد و فرصت كم نظيری براي تشنگان زلال معارف اسلامی و هدايت قرآنی در سراسر جهان فراهم آورد تا ضمن تربيت مجتهدان، عالمان و متخصصان پارسا و متعهد، به تبيين، توليد و تعميق تفكرات و انديشه های اسلامی و نشر و ترويج اسلام ناب محمدی همت گمارد.

اين نهاد علمی بین المللی بيش از 50000 دانش پژوه مرد و زن را از 122 مليت، تحت تعليم و تربيت خود داشته که تاكنون، بيش از 25000 نفر از آنان دانش آموخته شده اند.

در جامعة المصطفی العالمية رشته های اسلامی فقه، اصول فقه، قرآن، حديث، فلسفه، عرفان، اخلاق، كلام و تاريخ اسلام و در حوزه علوم انسانی نيز رشته ها و گرایش هایی همچون علوم تربيتي، حقوق، روان شناسي، اقتصاد، جامعه شناسی، علوم سياسی، بانكداری، ارتباطات، مديريت و زبان و ادبيات زبان های فارسی، عربی، انگلیسی، فرانسوی و روسی، با رويكرد اسلامي ارایه می شود.

  • ساختار

    نظام آموزشی المصطفی (ص) از استانداردهای روز دنیا پیروی کرده، به طلاب دانشنامه رسمی اعطا می نمايد.

  • ریاست

    حجت الاسلام والمسلمین دکتر عباسی

  • هیئت امنا

    جامعه المصطفی برای هدايت و نظارت بر فعاليت های خود، از هيأت امنايی متشكل از شخصيت های صاحب نظر و انديشمند برخوردار است.

saja

سامانه جامع آموزش

sampa

سنجش و پذیرش

sampa

کتابخانه

sampa

نشریات