» English » فارسی
» Français » العربية
» Русский » اردو
 
صفحه اصلی > آیت‌الله اعرافی در مراسم راه‌اندازی وب ‌سایت المصطفی‌نیوز  

 گروه خبر: در روز ارتباطات و روابط عمومی، با حضور آیت‌الله اعرافی، رئیس جامعه‌المصطفی و برخی دیگر از مسئولان المصطفی، نمایشگاه سفیران نور افتتاح و وب‌سایت المصطفی‌نیوز به صورت رسمی راه‌اندازی شد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعه‌المصطفی، رئیس جامعه‌المصطفی، با اشاره به وظایفی که از المصطفی نیوز و سفیران نور انتظار می‌رود، گفت: «المصطفی‌نیوز، در کنار سفیران نور و همزمان با فعالیت‌های متعدد دیگری که در زمینة اطلاع‌رسانی در جامعه‌المصطفی انجام می‌شود، جا دارد ظرفیت و توان علمی و پژوهشی المصطفی و تولید فکر و نظریه را در معرض دید و نظر مشتاقان و علاقه‌مندان داخل و خارج کشور قرار دهد».

وی اظهار داشت: «المصطفی‌نیوز گام جدیدی در عرصة اطلاع‌رسانی به شمار می‌رود. طبیعی است که المصطفی‌نیوز براساس سیاست‌های جامعه‌المصطفی عمل می‌کند و ملتزم به سیاست‌های ویژة اطلاع‌رسانی و ارتباطات با نگاه اسلامی و حوزه‌ای می‌باشد».

آیت‌الله اعرافی، با ابراز امیدواری دربارة تقویت ارتباط جامعه‌المصطفی و خبرگزاری‌ها، از خبرنگاران حاضر در مراسم و همة خبرگزاری‌ها به دلیل توجه به رخدادهای المصطفی تشکر نمود و دربارة ساختار نمایندگی‌های جامعه‌المصطفی ابراز کرد: «همان گونه که اطلاع دارید، سازمان مرکزی جامعه‌المصطفی در می‌باشد و در مشهد، اصفهان و گرگان نیز نمایندگی داریم. با یاری خداوند متعال، در سال 90، نمایندگی‌‌های المصطفی در قشم و تهران نیز فعالیت ‌خود را آغاز خواهند کرد».

ایشان، با بیان این که تقاضاهای فراوانی برای تأسیس نمایندگی در کشور وجود دارد، ولی سیاست ما افزایش نمایندگی‌های داخل کشور نیست، با اشاره به فرارسیدن روز ارتباطات و روابط عمومی، خاطرنشان ساخت: «این روز را به همة دوستان شاغل در حوزة ارتباطات و روابط عمومی، به ویژه دوستانی که در حوزة علوم اسلامی و مراکز حوزوی مشغول‌اند، تبریک می‌گوییم و امیدواریم ارتباطات درونی خبرگزاری‌هایی که در حوزة دانش و تولید فکر و در مراکز علمی و به ویژه مراکز حوزوی فعالیت‌ دارند، افزایش یابد و پررنگ‌تر شود».

آیت‌الله اعرافی، دربارة هفته‌نامه و تمام‌رنگی شدن سفیران نور نیز گفت: «گرچه به نظر من، با توجه به مأموریت علمی و پژوهشی جامعه‌المصطفی، نیازی نیست که سفیران نور به روزنامه تبدیل شود، ولی با هفته‌نامه‌ شدن سفیران نور موافقم و ان‌شاء‌الله مسئولان شرایط و امکانات لازم را برای تبدیل دوهفته‌نامة خبری-اطلاع‌رسانی جامعه‌المصطفی به هفته‌نامه فراهم آورند. همچنین تمام‌رنگی شدن سفیران نور نیز مورد قبول ماست».

ایشان، در ادامه، تحولات ملل خاورمیانه را مورد توجه قرار داد و بیان کرد: «ما نیز همانند بسیاری دیگر از افراد، معتقدیم که موج انقلاب اسلامی در تحولات منطقه تجلی داشته است و تعبیر بیداری اسلامی، درست می‌باشد».

وی افزود: «اگر این تحلیل را دربارة بیداری اسلامی و نهضت‌های اخیر بپذیریم، طبیعی است که تمام مراکز علمی، آموزشی و دینی جهان اسلام در این بیداری نقش دارند».

آیت‌الله اعرافی تصریح نمود: «معتقدیم که الازهر و به ویژه جریانات روشن و انقلابی آن و نیز مراکز علمی معتبر جهان اسلام در بیداری اسلامی نقش دارند».

رئیس جامعه‌المصطفی، با اشاره به نقش المصطفی در این باره، اظهار داشت: «المصطفی نیز به عنوان یکی از مراکز اندیشه و معرفت اسلامی و دینی و تولید فکر دینی، در این زمینه نقش داشته است. با این حال،‌ در نگاه جامع‌تر باید بیان کنیم که در بیداری اسلامی، از انقلاب اسلامی، بیداری اسلام امت اسلامی و همة مراکز علمی و دینی ناشی می‌شود».

ایشان همچنین از اهمیت اطلاع‌رسانی در جهان کنونی سخن گفت و در این باره بیان کرد: «اطلاع‌رسانی، پایة هر تحولی در زندگی بشر به شمار می‌رود و در معنایی گسترده‌تر، کار انبیا، عالمان دین و مبلغان اندیشه‌های تابناک می‌باشد؛ بنابراین، نمی‌توان نقش ارتباطات را در تحولات زندگی بشر انکار نمود».

وی تأکید نمود: «رسانه‌هایی که روزگاری، برای سرکوب اندیشه‌های اسلامی به کار گرفته می‌شد، امروزه، پس از بیداری اسلامی ملت‌های مسلمان، در خدمت بیداری و آزادی ملت‌ها و بازگشت آنها به هویت اسلامی هستند و این، پدیده‌ای نو و بسیار مبارک می‌باشد».

گفتنی است هر غرفة نمایشگاه سفیران نور، به یکی از سال‌های انتشار دوهفته‌نامة خبری-اطلاع‌رسانی جامعه‌‌‌المصطفی (از 1385 تا 1390ش) اختصاص یافته و در غرفه، تصاویری برگزیده از برخی از شماره‌های منتشرشده در سال مزبور به نمایش گذاشته شده بود.

همچنین بنرهای متعددی، که دربردارندة سخنانی از بزرگان، از جمله امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)، «آیت‌الله مقتدایی»، رئیس هیئت امنای جامعه‌المصطفی، آیت‌‌الله اعرافی، رئیس جامعه‌المصطفی، «آیت‌الله جوادی آملی» و «آیت‌الله نوری همدانی»، بود، در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت.