چاپ        ارسال به دوست

فراخوان ارسال اثر به جشنواره بین المللی فعالان فضای مجازی مقاومت و بیداری

جشنواره ی بین المللی مقاومت و بیداری، به عنوان نخستین جشنواره ی فعالان بین المللی عرصه ی فضای مجازی که به جرات می توان اذعان نمود تا کنون نمونه ای از برگزاری آن وجود نداشته است، به دنبال انتخاب و تقدیر از برترین های فعالان بین المللی فضای مجازی است. کاربران و فعالانی که داوطلبانه و خودجوش، در راستای کمک به دیپلماسی عمومی انقلاب جهانی مستضعفین فعالیت می کنند. عده ای از پیروان این هدف بزرگ، با نام گروه"Resistancepic" (گروه حماسه سازان مقاومت) دور هم آمدند و با بهره گیری از ظرفیت های مردمی و ارگان ها و دستگاه های دولتی فعال در این عرصه، نخستین دبیرخانه ی دائمی جشنوارۀ بین المللی مقاومت و بیداری را ایجاد نمودند. این جشنواره به دنبال هموار کردن راهی است که سرانجام، به پیروزی وعده داده شده ی مستضعفین جهان ختم خواهد شد؛ و بی شک وعده ی خداوند حق است... 

این جشنواره با همکاری فعالان داخلی و بین المللی فضای مجازی، دولتی و غیردولتی و همچنین پایگاه های اینترنتی فعال درسطح داخلی و بین المللی و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی مرتبط برگزار می گردد.

بر همین اساس، تمامی فعالان و علاقمندان (اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی، داخلی و خارجی)، فعال در عرصه بین المللی فضای مجازی می‌توانند آثار خود را در قالب یک یا چند اثر (که شرح آن در ادامه خواهد آمد) در محورها و موضوعات مطروحه در پایگاه اینترنتی دبیرخانه دائمی جشنوراه به نشانی www.resistancepic.com ارسال نمایند. آثار برتر شرکت کنندگان دراین طرح، انتخاب و از صاحبان آثار تقدیر و جوایز نفیسی اهدا خواهد شد. کلیه آثار بنابر صلاحدید دبیرخانه در سایت جشنواره با نام صاحب اثر قرار داده می شود.

اهداف:
 

·         تبیین جایگاه و نقش مقاومت در بیداری جهانی مستضعفین و زمینه سازی آن در ایجاد اتحاد جهانی مستضعفین در فضای مجازی

·         تولید محتوا و آثار بین المللی به زبان های خارجی با هدف بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی در راستای ارتباط با مخاطبان نیازمند آگاهی در سراسر جهان

·         تقویت دیپلماسی عمومی کشور از طریق فضای مجازی

2- قالب آثار:

-          بخش های اصلی:
•بازی های اینترنتی (online game)
•تلویزیون اینترنتی 
•وبلاگ
•وب سایت
•یادداشت وبلاگی
•فتوبلاگ
•پادکست
•ویدئو بلاگ

-          بخش های فرعی:
•کاریکاتور
•پوستر

 

3-  شرایط و نحوه ثبت نام:
الف)کلیه شرکت کنندگان بایستی با نام و مشخصات حقیقی در سایت ثبت نام نمایند و مشخصات فردی مسوول پدیدآورنده اثر (وب، وبلاگ و ...) در محل مناسبی از اثر در زمان مسابقه درج گردد.
تبصره 1: به وبلاگها و وب سایت هایی با سابقه فعالیت حداقل شش ماه، امتیاز ویژهای تعلق خواهد گرفت.
تبصره 2: درصورت گروهی بودن آثار طراحی شده، نام،مشخصات و نقش افراد در محل های تعیین شده مشخص گردد.
ب) زبان: 
- آثار طرحی شده صرفاً می بایست به زبان خارجی باشد؛ در غیر اینصورت اثر دریافتی جهت داوری از امتیاز کمتریبرخوردار خواهند بود. - زبان آثار شرکت کننده در مسابقه به ترتیب درصد فراوانی زبان های جهان، می بایست شامل موارد زیر گردد:
* انگلیسی * عربی * اسپانیولی * فرانسه *روسی * اردو *آذربایجان(باکو) * ترکی استانبول * چینی * هندی * عبری *سایر
زبان ها
ج) عناصر پیشنهادی و ایده آل جهت طراحی و ارسال وبلاگ و وب سایت ها:
1- خبر 2- مقاله 3- تحلیل 4- معرفی کتاب 5-کاریکاتور 6-کلیپ 7- فیلم کوتاه ح- عکس

 8- یادداشت 9- ویدئو بلاگ
4) بستر وب مورد استفاده برای شرکت کنندگان، بسته به نوع زبانی که استفاده می کنند (با رعایت چپ چین و راست چین) به صورت آزاد و برحسب انتخاب کاربر می باشد 
د) هر فرد با ثبت هر تعداد اثر می تواند در مسابقه شرکت کند.
ه) آثار وب ، وبلاگ و ویدئوبلاگ ها هم به صورت گروهی و هم انفرادی قابل ارائه و مدیریت هستند
4- درج لوگوی قابل لینک جشنواره ، در گوشه ای از تصویر الزامی است. در غیر این صورت آثار در پایگاه اینترنتی دبیرخانه جشنواره، تایید و مورد بررسی و داوری قرار داده نخواهد شد. همچنین تیزر فلش جشنوارهبا قابلیت لینک شدن در سایتهای شرکت کننده در جشنواره الزامی است.

 5- افراد محدودیتی در تعداد آثار ارسالی نخواهند داشت. 

6- کسب اطلاعات و جزئیات بیشتر راجع به داوری آثار و کیفیت تقدیر از آثاربرتر به از طریق سایت جشنواره  به نشانی www.resistancepic.com  قابل دسترس می باشد. 

7- صاحبان محترم رسانه ها، خبرگزاری ها و وبلاگها می توانند از بنرها و تیزر فلش جشنواره که در زیرمنوی دربارهدر بخش تیزر و لوگوی جشنواره موجود است برای تبلیغ جشنواره استفاده کنند.

8-  روش برگزاری:
وبلاگ های ارائه شده در سه بخش: فنی ، زبان و محتوایی و در دو مرحله داوری شده و برندگان از مجموع امتیاز هر دو بخش معرفی خواهند شد. 
- زمان آخرین مهلت ارسال آثار: 20 آبان 1392

عنایت به استقبال و درخواست های مکرر داوطلبان حضور در جشنواره، آخرین مهلت ارسال آثار از 15 مهر به 20 آبان 1392 تمدید گردید.
- زمان برگزاری اختتامیه و نمایشگاه جنبی جشنواره:4 آذر 1392

همچنین زمان برگزاری اختتامیه و تقدیر از مقامات برتر شرکت کننده در جشنواره از 13 آبان به 4 آذر 1392 تمدید گشت.


١١:١٢ - يکشنبه ٢٨ مهر ١٣٩٢    /    شماره : ٣٩٧٢٩    /    تعداد نمایش : ٣٤١٨خروج