» English » فارسی
» Français » العربية
» Русский » اردو
 
صفحه اصلی > دیدار آیت الله علم الهدی با دانش آموختگان جامعه المصطفی 
گروه خبر: «آیت الله علم الهدی»، امام جمعة مشهد مقدس، در دیدار شماری از دانش آموختگان جامعه المصطفی، مبلغان رسالت خداوندی را از خطرهایی که تبلیغ را تهدید می نماید، بر حذر داشت.
به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعه المصطفی، معظم له، ضمن خیرمقدم به حاضران، ابراز داشت: «امیدوارم پیام رسانان و خدمت گزارانی موفق در زمینه سازی برای فرج امام زمان(عج) در بلاد مختلف باشید».
آیت الله علم الهدی، با بیان این که هیچ کس اراده و بصیرت و سلطة حق را ندارد و بالاترین حکومت ها مال خداست، گفت: «در قرآن آمده است: افرادی که مبلغ رسالت الهی هستند، از غیر خدا نمی ترسند. آنان از شهامت، قهرمانی، صراحت، ایثارگری و فداکاری در راه تبلیغ دین برخوردارند. مبلغان رسالت الهی از قدرت ها  و تهدیدها، تهاجم و فتنه گری های دشمن و از پی آمدهایی که ممکن است تبلیغ در زندگی شان بیافریند، نمی ترسند».
امام جمعه مشهد، تصریح نمود: «علاوه بر اینها، قرآن تأکید می کند که اینان از محیط و فشارهای محیطی نیز نمی ترسند».
ایشان ادامه داد: «شما که می خواهید در محیط های مختلف تبلیغ کنید، بی شک، از قدرت ها، توطئه ها، فتنه ها و فشارها نمی ترسید و خویشتن را برای رویارویی با بسیاری از مشکلات آماده کرده اید. با این حال، باید مراقب خطرهایی باشید که از محیط پیرامونی شما و هدفتان را می کند».
وی افزود: «اگر بر این مانع پیروز شوید، در فرازهای دیگر موفق خواهید شد و در غیر این صورت، در مقابل دیگر موانع هم شکست خواهید خورد».
امام جمعه مشهد مقدس، در ادامه سخنان خود، با اشاره به تاریخ ایران، از کسانی سخن گفت که در برابر شکنجه های طاغوت و... مقاومت کردند، ولی در جریان های سیاسی و اجتماعی گمراه شدند. 
ایشان اظهار داشت: «آفت اصلی تبلیغ در هر محیطی، تأثیر پذیرفتن از فشارهای محیطی است».
آیت الله علم الهدی، در بخش دیگری از سخنان خود، خاطرنشان ساخت: «امام صادق در روایتی فرمودند که فقط سخن ما را برای مردم بازگو نمایید و لازم نیست پافشاری کنید؛ مردم سخن ما را خواهند پذیرفت. فرمایش امام صادق(ع) شاهد زنده ای در دنیا دارد».
وی گفت: «در سال 1995م یا 1996م، همایش "راه های سیادت غرب در قرن بیست و یکم" در یکی از دانشگاه های فرانسه برگزار شد. از بسیاری از اندیشمندان و سیاسیون دنیا برای شرکت دراین همایش دعوت شده بود. یکی از دعوت شدگان، "اسحاق رابین"، نخست وزیر وقت اسراییل، بود. وی در کنفرانس خود ابراز کرد که قرن 21 قرن زور و زر نیست؛ قرن ایدئولوژی می باشد و امروز ایدئولوژی اسلام از همه قوی تر است، زیرا با گرایش های فطری مردم سازگار می باشد و اگر اروپا می خواهد آقایی کند، اسلام باید نابود شود».
معظم له بیان کرد: «امروزه، بهترین شیوه برای تبلیغ مکتب اهل بیت(علیهم السلام)، انتقال سخنان آنان به مردم و نشان دادن کانون فکری اهل بیت(علیهم السلام)، که ایران می باشد، به آنان است. امروزه، مردم دنیا گرفتار فساد، فحشا و جنایت هستند. الگویی که آنها را نجات می دهد، انقلاب اسلامی است. این الگو را نشانشان دهید و سخن ائمه(علیهم السلام) را به آنان منتقل نمایید».
آیت الله علم الهدی تصریح نمود: «ترویج معارف اهل بیت(علیهم السلام)، زمینه ساز ظهور امام زمان(عج) است».
ایشان، در پاسخ به پرسشی که یکی از دانش آموختگان جامعه المصطفی درباره تقیه مطرح کرد، گفت: «تقیه ترس نیست. واقعیت تقیه در مکتب ائمه(علیهم السلام)، تاکتیک و روش می باشد. بنا نیست بترسیم، ولی نباید نیست بدون تاکتیک کار کنیم؛ برای نمونه، اگر در جایی جانمان با نهی از منکر به خطر می افتد و فایده ای ندارد، نباید سخن بگوییم، ولی اگر با به خطر افتادن جانمان جمعیتی هدایت می شوند، باید از جان بگذریم. در تقیه باید ارزیابی کرد که چه از دست می دهیم و چه چیزی به دست می آوریم».
امام جمعه مشهد گفت: «درباره هر حرکتی که وحدت مسلمانان را بر هم می زند، باید تقیه کنیم و انجام ندهیم».