چاپ        ارسال به دوستپیام المصطفی به مناسبت هفته وحدت

بمناسبت فرارسیدن خجسته ایام میلاد نبی مکرم اسلام(ص) و هفته مبارک وحدت، جامعةالمصطفی العالمیه پیامی صادر نمود.

بسم الله الرحمن الرحیم

وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعًا وَلَا تَفَرَّقُوا؛

و همگی به رشته (دین) خدا چنگ زنید و به راه‌های متفرّق نروید». (آل‌عمران:‌103)

نام‌گذاری و اعلام هفته مبارک وحدت، از ارزشمندترین راهبردهای انقلاب اسلامی ایران به شمار می‌رود و در این شرایط، به دلیل جسارت صورت‌گرفته به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام(ص)، بیش از هر زمان دیگری ضرورت ندای دفاع از پیامبر رحمت، حضرت محمد مصطفی(ص) احساس می‌شود.

بانگ «اشهد ان محمدا رسول‌الله»، که به یمن حضور نزدیک به دومیلیارد مسلمان در سراسر گیتی طنین‌انداز گشته است، ترنم وحدت و عقلانیت را در گوش جهانیان زمزمه می‌کند و بر ضرورت تکیه بر مشترکات مذاهب و  حفظ اقتدار و بالندگی روزافزون مسلمانان تأکید می‌ورزد.

پیام هفته وحدت، گفت‌وگوی همراه با عقلانیت پیروان مذاهب اسلامی، به ویژه اندیشمندان آنان و نیز تقویت جنبه‌های مشترک مذاهب مختلف به منظور مقابله با اختلاف‌افکنی دشمنان آیین پاک نبوی(ص) است.

امید است که امت بزرگ اسلامی، با تأسی از سیره پیامبر مکرم(ص)، اختلافات را به کناری نهاده، با اتحاد و همدلی، قدرت بالنده اسلامی خویش را تقویت کنند و بداندیشان را در  اختلاف‌افکنی و برادرکشی ناکام سازند.

جامعةالمصطفی‌العالمیه، که خود جلوه‌ای از همزیستی مسالمت‌آمیز پیروان مذاهب مختلف اسلامی به شمار می‌رود، ضمن تبریک میلاد پرنور حضرت ختمی مرتبت، حضرت محمد مصطفی(ص)، بار دیگر امت اسلامی را به هوشیاری روزافزون در مقابله با کید دشمنان اسلام دعوت می‌کند و جهانیان را به بازخوانی تعالیم بی‌بدیل اسلام در زمینه عدالت، حق‌مداری و صلح فرامی‌خواند.

جامعةالمصطفی‌العالمیه


١٢:٢٥ - شنبه ١٠ آبان ١٣٩٩    /    شماره : ١١٤٣٤٢    /    تعداد نمایش : ٢٤١٢خروج
saja

سامانه جامع آموزش

sampa

سنجش و پذیرش

sampa

کتابخانه

sampa

نشریات