آموزش غیر حضوری
نسخه چاپی ©2017 miu.ac.ir

 

در آموزش‌ از راه ‌دور يا آموزش‌‌ غير حضوري، امكان‌ آموزش و یادگیری‌ براي بسیار زیادی ‌از طلاب و شیفتگان فراگیری علم و دانش فراهم می‌شود و بدین ترتیب، جامعة‌ المصطفی مشتاقان ‌بسياري ‌را، كه ‌به ‌دلايل گوناگون، از آموزش‌‌ حضوري بی‌بهره‌اند، زیر پوشش‌ قرار می‌دهد؛ از اين­ رو، جامعة‌ المصطفي با هدف گسترش معارف ناب اسلامي در عرصه‌ی بين‌الملل، با بهره‌ گيري هوشمندانه از آخرين فن آوري‌هاي آموزشی، ديروز، در سال 1382 شمسی اقدام به تأسيس واحد آموزش غیر حضوری (مجازی) نمود.

دانشگاه مجازی المصطفي ‌با بهره‌ مندي‌ از امكانات گسترده‌ی ‌رايانه‌ اي ‌و با استفاده از ‌شبكه‌ی ‌جهاني ‌اينترنت‌، آموزش­ هاي ‌غیر حضوری مجازي ‌خود را در پایگاه اینترنتی به نشانی https://mou.ir/fa به‌ علاقه‌ مندان‌ در سراسر جهان ‌ارائه ‌و عرضه‌ مي‌نمايد.

تاکنون، متقاضیانی در بیش از صد ملیت و کشور، خواستار بهر‌ه‌ مندی از آموزش­ های مجازی جامعة المصطفی بوده‌اند که شامل 33 ملیت کشور از آسیایی، 12 ملیت کشور از آمریکایی، 26 ملیت کشور از اروپایی، 29 ملیت از کشور آفریقایی و 2 ملیت کشور از اقیانوسیه می­ باشند.

هم‌اکنون، دانش‌پذیران و دانش‌پژوهانی از بیش از 70 ملیت در دانشگاه مجازي المصطفي ‌مشغول دانش‌ اندوزی‌اند. دانشگاه مجازی المصطفی، تاكنون، توانسته است بيش از هزاران جلد كتاب الكترونيكی، صدها متن درسي الكترونيكی و ده‌ها نرم‌ افزار آموزشي را طراحي و توليد نماید.

گروه‌های علمی دانشگاه مجازی المصطفی عبارت­ اند از:

1. اخلاق؛

2. زبان و ادبیات فارسی؛

3. مطالعات اسلامی؛

4. مطالعات قرآنی؛

5. فقه و حقوق؛

6. عمومی (معارف اسلامی)

 

رشته های مجازی به تفکیک مقاطع
کاردانی کارشناسی کارشناسی ارشد
زبان و معارف اسلامی فقه اسلامي (فارسي و عربی) اخلاق اسلامي با گرایش فلسفه ی اخلاق (فارسي و انگليسي)
  علوم قرآن و حديث (عربي و اردو)‌ اخلاق اسلامی با‌ گرایش اخلاق کاربردی (فارسی)
    تفسير و علوم قرآن (فارسي، عربي و انگليسي)
saja

سامانه جامع آموزش

sampa

سنجش و پذیرش

sampa

کتابخانه

sampa

نشریات