تأليف و ترجمه آثار علمي
نسخه چاپی ©2017 miu.ac.ir

با توجه به اهميت پژوهش در علوم اسلامي و انساني، استادان و طلاب جامعة المصطفي فعاليت‌هاي پژوهشي گوناگونی در پژوهشگاه‌ ها و پژوهشكده‌ هاي آن و نيز در واحدهاي آموزشي - تربيتي انجام می‌دهند كه نتیجه آن، تألیف و ترجمه هزاران جلد كتاب و مقاله و برگزاری صدها همایش و نشست علمی بوده است.
واحدهای پژوهشی جامعة المصطفی در داخل و خارج کشور که به این فعالیت‌ها اهتمام می‌ورزند.

جامعة المصطفی بر توليد دانش و پرورش انديشه تأكيد دارد. فعاليت هاي تأليفي با هدف توليد انديشه، اهتمام به تقویت و گسترش جنبش نرم افزاري، تبيين عالمانه دين و پاسخ به پرسش هاي جهان کنونی با تكيه بر آموزه هاي ديني انجام ميشود.
آثار تولید‌ شده، تنوع زباني گستردهاي دارند و گروه هاي زباني مختلف و طيف گستردهاي از مخاطبان مي توانند از دستاوردهاي آن بهره مند شوند.
انتخاب و پذيرش آثار با توجه به نتايج نظرسنجيهاي مناطق هدف، اولويت بندي بر اساس موضوعات مورد نظر مخاطبان، توجه به اولويت هاي فرهنگي، ديني و محلي هر منطقه و نيز استفاده از قالب هاي نو و جذاب صورت می گیرد.
همچنين برای تحقق بخشيدن به نهضت ترجمه، آثار فاخر و میراث مکتوب اسلامي به زبان هاي گوناگون دنیای معاصر ترجمه می شود.
نتیجه این تلاش، تألیف و ترجمه هزاران اثر و کتاب ارزشمند علمی از منابع اسلامی به بیش از چهل زبان زنده دنیا در داخل و خارج کشور است.
تولیدات علمی در قالب کتاب و منشورات دیگر، به همت مراکز بین‌المللی ترجمه و نشر المصطفی در قم، مشهد، تهران و اصفهان و نیز انگلستان، اندونزی، مالزی، لبنان، هند، پاکستان، افغانستان و تایلند به زبان فارسی،‌ عربی، انگلیسی، فرانسوی،‌ آلمانی، روسی، اردو، آذری، ترکی استانبولی، آذری گرجی، شیپ، پرتغالی، تامیلی، تایی، چینی، هوسایی، سواحیلی، بنگالی، تاجیکی، مالایو، اندونزیایی و... چاپ و منتشر می‌شود.
برای آشنایی بیشتر با مرکز بین المللی ترجمه و نشر المصطفی می توانید به پایگاه اینترنتی http://www.pub.miu.ac.ir مراجعه نمایید.

 

saja

سامانه جامع آموزش

sampa

سنجش و پذیرش

sampa

کتابخانه

sampa

نشریات