چاپ        ارسال به دوست

نشست خبری

نشست خبری آغاز سال تحصیلی 99-98در جامعةالمصطفی

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ جزایری،معاون آموزش جامعةالمصطفی، در جمع اصحاب رسانه، ضمن ارائه گزارشی از فرایند برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی جامعةالمصطفی، از تلاش و همراهی اصحاب رسانه تقدیر و تشکر نمود و ابراز داشت: جامعةالمصطفی با سابقه‌ای چهل ساله، از برکات انقلاب اسلامی به شمار می‌رود که از 23 شهریورماه، سال تحصیلی جدید را آغاز نموده است.

وی با اشاره به آغاز سال تحصیلی در نمایندگی‌های المصطفی در خارج کشور، متناسب با فرایند آموزشی کشور مورد نظر، از راه‌اندازی رشته‌های آموزشی تخصصی در سه حوزه دانشی علوم اسلامی، علوم انسانی و زبان و فرهنگ‌شناسی سخن به میان آورد و اظهار داشت: جامعةالمصطفی این سه حوزه آموزشی را در ساختار نظام سطوح و هماهنگ با نظام آموزشی حوزه‌های علمیه و ساختار نظام مقاطع ارائه می‌دهد که منطبق با قوانین وزارت علوم است.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ جزایری به گستره رشته‌های المصطفی در عرصه آموزش اشاره نمود و اظهار داشت: جامعةالمصطفی برای نخستین بار در جهان اسلام، رشته‌های تخصصی ویژه‌ای ناظر به علوم انسانی اسلامی طراحی و عملیاتی نموده است.

معاون آموزش جامعةالمصطفی «تحول آموزشی در گام دوم انقلاب اسلامی» را شعار سال جدید تحصیلی جامعةالمصطفی عنوان کرد و ابراز داشت: در مناطقی که المصطفی در آن نمایندگی‌های فعالی راه‌اندازی نموده است، بحث طرح تحول آموزشی مورد ارزیابی قرار گرفت و در ساختار جدید المصطفی، مسئولیت عملیاتی شدن آن برعهده معاونت آموزش گذاشته شد و از حدود 120 رشته و گرایش، به حدود چهارصد رشته و گرایش ارتقا یافت و بدین ترتیب، نیازهای دانش‌پژوهان را پاسخ‌گو خواهیم بود.

وی با بیان این که تحصیلات تکمیلی و توسعه و تقویت کمی و کیفی مقاطع ارشد و دکتری و سطح 5، از اهداف جامعةالمصطفی به شمار می‌رود، ابراز داشت: دوره‌های کوتاه‌مدت نیز در کنار دوره‌های بلندمدت، از هدف‌گذاری‌های مهمی است که متناسب با نیازهای منطقه و زبان بومی شرکت‌کنندگان مورد توجه قرار می‌گیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ جزایری با تأکید بر این که قوی‌ترین دانش مجازی در ایران را المصطفی عهده‌دار است، اظهار داشت: آموزش زبان فارسی، یکی از مهم‌ترین آورده‌های المصطفی است که ده‌هاهزار نفر از دانش‌پژوهان المصطفی در آن شرکت نموده، با زبان و فرهنگ ایران اسلامی آشنا شده، به سفیران فرهنگ ایران اسلامی و انتقال‌دهندگان ادبیات فارسی تبدیل می‌گردند.

وی با بیان این که مراسم آغاز سال تحصیلی، با حضور «آیت‌الله نوری همدانی» و در پنجشنبه 4/7/98 برگزار خواهد شد، تصریح کرد: جامعةالمصطفی نهادی علمی است که رویکرد عملیاتی خود را بر مبنای عقلانیت، معنویت و بازگشت به فضایل هستی و عدالت‌خواهی ترسیم نموده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ جزایری افزود: جامعةالمصطفی در بسیاری از مجامع علمی دانشگاهی کشور عضویت دارد و با بسیاری از دانشگاه‌ها و مجموعه‌های دانشی جهان تفاهم‌نامه‌های گوناگونی امضا نموده است.

 


١٢:٢٥ - سه شنبه ٢ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٤٣٦٥    /    تعداد نمایش : ٢٠٥٠خروج
saja

سامانه جامع آموزش

sampa

سنجش و پذیرش

sampa

کتابخانه

sampa

نشریات