چاپ        ارسال به دوست

سخنرانی ریاست جامعة المصطفی در آغاز سال تحصیلی 99-98

نقش ویژه جامعةالمصطفی در احیا و بازسازی تمدن بزرگ اسلامی

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی، در مراسم آغاز سال تحصیلی تشریح کرد

نقش ویژه جامعةالمصطفی در احیا و بازسازی تمدن بزرگ اسلامی

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی، در مراسم آغاز سال تحصیلی جامعةالمصطفی، تصریح کرد: جامعة‌المصطفی به دنبال تبیین اندیشه رهایی‌بخش عقلانیت، معنویت و عدالت‌خواهی اسلامی در گستره گیتی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی، در مراسم آغاز سال تحصیلی جامعةالمصطفی، ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید و بهار علم‌آموزی و دانش‌اندوزی به کاروان بزرگ المصطفی، اظهار داشت: حرکت علمی، فرهنگی و معرفتی، اساس حرکت جامعةالمصطفی است و عمل بر مبنای اندیشه‌ها و آرمان‌های والای امام خمینی(ره) و رهبر فرزانه انقلاب(مدظله‌العالی) را بر خود فرض می‌داند.

وی با بیان این که جامعة‌المصطفی به دنبال تبیین اندیشه رهایی‌بخش عقلانیت، معنویت و عدالت‌خواهی اسلامی در گستره گیتی است، خاطرنشان ساخت: این پیامی است که همه انسان‌های حقیقت‌جو به دنبال آن هستند.

رئیس جامعةالمصطفی به فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب و تأکیدات رهبر فرزانه انقلاب(مدظله‌العالی) در دست‌یابی، احیا و بازسازی تمدن بزرگ اسلامی اشاره نمود و اظهار داشت: این مهم، از مأموریت‌های جدیدی است که جامعة‌المصطفی نقش ویژه‌ای در آن بر عهده دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی تربیت نیروی انسانی دانا و دین‌شناس و عالمان متعهد به سرنوشت امت اسلامی، آگاه از نیازهای زمان و آشنا با منظومه فکری و معارفی اسلامی را از مهم‌ترین کارکردها و کارویژه‌های جامعة‌المصطفی برشمرد و ابراز کرد: تولید آثار علمی با معیارهای استاندارد در عرصه‌های دانشی، از مهم‌ترین رسالت‌ها و وظایف این نهاد علمی به شمار می‌رود.

وی با بیان این که طرح تحول آموزشی جامعةالمصطفی، فراگیر، جامع و گسترده است و همه جوانب فعالیت‌های تعلیمی و تربیتی المصطفی را شامل می‌شود، تصریح نمود: هدف‌گذاری این طرح باید براساس بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی مورد بازنگری قرار گرفته، گام تمدنی انقلاب در طراحی آن دیده شود.

رئیس جامعةالمصطفی حفظ روحیه و انگیزه انقلابی و خستگی‌ناپذیری و تلاش بی‌وقفه را از الزامات بررسی گام دوم انقلاب اسلامی برشمرد و بیان کرد: روحیه خستگی‌ناپذیری و تلاش خالصانه انقلابی، مهم‌ترین عامل حفظ و نگه‌داری انقلاب اسلامی است که باید بدان توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

وی بر صیانت از جایگاه و صبغه حوزوی جامعةالمصطفی تأکید نمود و اظهار داشت: این هویت حوزوی باید در همه برنامه‌ها و طراحی‌ها و در ابعاد مختلف آموزشی، پژوهشی و فرهنگی مدنظر باشد و محفوظ بماند و تلاش جدی برای روزآمدی و سازگاری فعالیت‌ها و تلاش‌ها با اقتضائات و نیازهای زمان و مخاطبان انجام شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی آگاهی از جریان‌های فعال علمی را در گستره جهانی، از الزامات این مسیر برشمرد و اذعان نمود: ضروری است که بیش از پیش، تعامل علمی با جهان را در گام دوم حرکت المصطفی در نظر داشته باشیم.

رئیس جامعةالمصطفی با اشاره به این که شرایط کشور اقتضا می‌کند به نکاتی خاص توجه ویژه‌ای داشته باشیم، خاطرنشان ساخت: صرفه‌جویی و پرهیز از هزینه‌های غیرضروری، از الزاماتی است که تاکنون در مشی و سلوک این مجموعه مدنظر بوده، بدان ملتزم و متعهد خواهیم بود.


١٠:١٩ - شنبه ٦ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٤٤٦٧    /    تعداد نمایش : ٢٣٨٠خروج
saja

سامانه جامع آموزش

sampa

سنجش و پذیرش

sampa

کتابخانه

sampa

نشریات