چاپ        ارسال به دوست

دیدار رئیس و مسئولان ستاد مرکزی اعتکاف قم با رئیس جامعةالمصطفی

دیدار رئیس و مسئولان ستاد مرکزی اعتکاف قم با رئیس جامعةالمصطفی

در این دیدار رئیس جامعةالمصطفی از حضور مسئولان ستاد مرکزی اعتکاف قم در جامعةالمصطفی ابراز خرسندی کرد و گفت: المصطفی همانند سال‌های پیش، در ایام اعتکاف سال جاری نیز آماده حضور باشکوه در این آیین مهم عبادی است.

وی افزود: یکی از محورهای این تفاهم‌نامه، توسعه فرهنگ اعتکاف در خارج کشور است. از شبکه‌ در اختیار المصطفی در خارج کشور انتظار می‌رود در این زمینه ایفای نقش نماید.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی با اشاره به برخی مسائل جانبی اعتکاف و پرهیز از موضوعات حساسیت‌برانگیز، تصریح کرد: اعتکاف آثار فرهنگی و معنوی فراوانی در شرکت‌کنندگان ایجاد خواهد کرد. باید ظرفیت‌های مناطق مختلف دنیا برای استفاده هر چه بهتر از این ایام بررسی شود.

رئیس جامعةالمصطفی برنامه‌ریزی برای ارتقای سطح برگزاری مراسم اعتکاف را ضروری دانست و اظهار داشت: این تفاهم‌نامه مانند سایر تفاهم‌نامه، ظرفیت‌ها و فرصت‌هایی را ایجاد می‌کندکه نیاز به پیگیری دارد.

وی با اشاره به آثار و برکاتی که اعتکاف به دنبال دارد، خاطرنشان ساخت: مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) اعتکاف را از معجزات انقلاب اسلامی و مبنای بسیار مهمی برای معرفی معنویت انقلاب برمی‌شمارند.

رئیس ستاد مرکزی اعتکاف قم با اشاره به سابقه درخشان جامعةالمصطفی در بهبود شرایط برگزاری اعتکاف در سراسر جهان، اظهار داشت: ستاد مرکزی اعتکاف از سال‌ها پیش، از توجه ویژه مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) برخوردار بوده است و دست‌اندرکاران این امر مقدس، همواره پیشگام اقدامات مربوط به برگزاری اعتکاف به شمار می‌روند.

حجت‌الاسلام والمسلمین تکیه‌ای از علاقه برخی مراکز دینی و فرهنگی ایران اسلامی به برگزاری مراسم اعتکاف در خارج کشور سخن گفت و تصریح کرد: به فضل الهی، به برکت این مراسم معنوی، سایه معنویت در نظام اسلامی و خارج کشور گسترده تر خواهد شد وفزونی شگفت‌انگیزمیزان ثبت نام‌کنندگان درسال جاری، نشان‌دهنده این امر است.

رئیس ستاد مرکزی اعتکاف قم، طلاب غیرایرانی جامعةالمصطفی را نماینده ملت خویش در اعتکاف برشمرد.

شایان ذکر است؛ در پایان این دیدار، تفاهم‌نامه همکاری بین جامعةالمصطفی و ستاد مرکزی اعتکاف قم به امضای رؤسای دو مجموعه رسید.


٠٨:٠٠ - دوشنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ١١٠٧٣٠    /    تعداد نمایش : ١٠٦٤خروج
saja

سامانه جامع آموزش

sampa

سنجش و پذیرش

sampa

کتابخانه

sampa

نشریات